KPP Słupca

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi

Najczęściej czytane

 1. Narada służb mundurowych, kuratorów i pracowników socjalnych

  Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej przy współpracy z Komendą Powiatową Policji Słupcy oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy zorganizował szkolenie dla funkcjonariuszy, kuratorów i pracowników instytucji współpracujących z Sądem Rejonowym w Słupcy. Wśród tematów związanych ze współpracą służb nie zabrakło również zagadnień dotyczących przemocy domowej, spraw rodzinnych i karnych oraz pomocy osobom pokrzywdzonym. Narada była jedną z inicjatyw podejmowanych przez policjantów i kuratorów w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw.

 2. Śmiertelny wypadek na torach w Strzałkowie

  Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj w Strzałkowie na torach kolejowych. Pociąg jadący w kierunku Poznania śmiertelnie potrącił tam mężczyznę. Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z Posterunku Policji w Strzałkowie.

 3. Weekend z promilami na drogach

  Podczas minionego weekendu na drogach powiatu nie brakowało kierowców podróżujących na przysłowiowym "podwójnym gazie". W sobotę policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców. Jeden z nich nie posiadał uprawnień do kierowania.

 4. Ogólnopolska akcja zbiórki krwi „spokrewnieni służbą”

  W związku z ogólnopolską akcją zbiórki krwi „spokrewnieni służbą”, która odbywa się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komenda Powiatowa Policji w Słupcy i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy zapraszają wszystkich chętnych do przyłączenia się do tej inicjatywy. Zaplanowano zbiórkę krwi w dniu 08.03.2017 r. od godz. 8.00 do 11.00 w budynku Przychodni Przyszpitalnych w Słupcy ul. Sikorskiego 1.

 5. Mundurowi oddawali krew

  Pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w całej Polsce odbywała się ogólnopolska akcja zbiórki krwi „spokrewnieni służbą”. Celem przedsięwzięcia było oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym. Do inicjatywy przyłączyli się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Słupcy i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy, którzy 8 marca zorganizowali zbiórkę krwi w naszym powiecie.

 6. Pies doprowadził do włamywacza

  Właściwa reakcja jednego z sąsiadów oraz praca, jaką wykonał policyjny pies tropiący, doprowadziły do zatrzymania sprawcy włamania do budynku na działce letniskowej w gminie Powidz. Włamywacz trafił do policyjnego aresztu w kilka godzin po dokonaniu czynu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 7. Areszt za usiłowanie napadu na sklep jubilerski

  Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym siedemnastolatek ze Słupcy, który usiłował ukraść pieniądze grożąc nożem sprzedawczyni w sklepie jubilerskim. Dzięki opanowaniu pracownicy i szybkiej reakcji mundurowych, chłopak został zatrzymany krótko po tym, jak napadł na sklep. Za popełnienie tego nieodpowiedzialnego czynu grozi mu od 3 do 12 lat więzienia.

 8. Naczelnik będąc po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

  Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego ze słupeckiej komendy Policji, będąc po służbie, zatrzymał kierującego samochodem osobowym, który miał w organizmie niemal promil alkoholu. Niepokój policjanta wzbudziły niekontrolowane manewry wykonywane przez jadące przed nim auto, które stwarzały zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

 9. Areszt za znęcanie sie nad matką

  Na trzy miesiące został tymczasowo aresztowany 41-letni mieszkaniec Słupcy, który znęcał się nad matką. Policjanci prowadzący sprawę udowodnili, że przez kilka ostatnich lat mężczyzna stosował wobec starszej kobiety przemoc fizyczną i psychiczną. Grozi mu od 3 miesięcy do lat 5 lat więzienia.

 10. Wielokrotnie kradł, aż wpadł

  Słupeccy policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali złodzieja, który wielokrotnie kradł paliwo na jednej ze stacji w Słupcy. Przyjeżdżał tankować różnymi samochodami, do których zakładał wcześniej ukradzione tablice rejestracyjne, po czym oddalał się nie płacąc za towar. Za tak bezczelne podejście do tematu grozi mu teraz od 3 miesięcy do lat 5 więzienia.