KPP Słupca

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Metody stosowane w cyberprzestrzeni - Policja radzi. Dzień Bezpiecznego Internetu po raz 14.

  6 lutego po raz czternasty obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Hasło zwraca uwagę na działanie każdego użytkownika sieci WWW. W czasach masowego korzystania z komputerów, czy urządzeń mobilnych, codziennie stykamy się z siecią internetową. Dlatego warto wspomnieć o tym, jak robić to bezpiecznie.

 2. Powiatowe obchody Święta Policji 2017

  28 lipca odbyły się powiatowe obchody Święta Policji . Rozpoczęto je od złożenia zniczy w Alei Dębów. Następnie Kapelan słupeckich policjantów i pracowników policji celebrował mszę świętą. Uroczysta zbiórka odbyła się w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy. Na uroczystości obecni byli policjanci, pracownicy cywilni KPP w Słupcy oraz zaproszeni goście wspierający działania słupeckiej Policji. Był wśród nich przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu – nadkom. Maciej Purol – Naczelnik Wydziału Prewencji. 26 policjantów otrzymało awanse na wyższe stopnie. Funkcjonariuszom i pracownikom Policji wręczono medale, nagrody i wyróżnienia. Obchody zakończyły występy dzieci z Niepublicznego Przedszkola"Miś Uszatek" w Słupcy.

 3. "SpoKREWnieni służbą" oddawali krew

  Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy zorganizowali zbiórkę krwi w w ramach ogólnopolskiej akcji "Spokrewnieni służbą". Celem przedsięwzięcia było oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym poprzez zebranie cennego daru dla chorych i ofiar wypadków. Oprócz mundurowych krew oddawali również mieszkańcy naszego powiatu. Zebrano ponad 16 litrów tego cennego daru.

 4. Nowy Kierownik w Posterunku Policji w Zagórowie

  Zgodnie z rozkazem Komendanta Powiatowego Policji w Słupcy asp.sztab. Sebastian Maze od 24 lutego br. pełni obowiązki Kierownika Posterunku Policji w Zagórowie. Zastąpił na tym stanowisku długoletniego szefa zagórowskich policjantów Zbigniewa Wrzaskowskiego, który odszedł na emeryturę.

 5. Pożegnanie policyjnych emerytów

  Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka spotkał się w z policjantami i pracownikami Policji, którzy odeszli w ostatnim czasie na emeryturę. Wśród zaproszonych znaleźli się dwaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy nadkom. Robert Petrowski oraz asp. sztab. Zbigniew Wrzaskowski. Pod koniec lutego emerytów żegnali koledzy ze słupeckiej jednostki policji.

 6. Kolejne zatrzymania narkotykowe

  Polskie prawo przewiduje karę do 3 lat więzienia za posiadanie narkotyków. Niestety nie brakuje chętnych do eksperymentowania ze środkami odurzającymi lub substancjami psychotropowymi. Świadczyć o tym mogą zdarzenia z minionego weekendu. Policjanci zatrzymali trzy osoby, które odpowiedzą za popełnienie tego typu przestępstwa.

 7. Zostan jednym z nas - wstąp w szeregi Policji

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie. Jeszcze dziś zadzwoń pod numer 19 997.

 8. Policjanci na biegu "Tropem Wilczym"

  4 marca w Słupcy i Strzałkowie zorganizowano biegi pamięci żołnierzy wyklętych pn."Tropem Wilczym". W każdym z nich uczestniczyło ponad 100 biegaczy, w tym policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. W Strzałkowie funkcjonariusze wraz ze strażakami zabezpieczali trasę biegu dbając o bezpieczeństwo uczestników.

 9. Roczna odprawa w Orchowie, przekazanie obowiązków kierownika i nowy radiowóz dla policjantów

  W Posterunku Policji w Orchowie odbyła się roczna odprawa z udziałem Komendanta Powiatowego Policji w Słupcy. Podczas narady nastąpiło przekazanie obowiązków na stanowisku kierownika. Na zakończenie spotkania w obecności samorządowców z gmin Orchowo i Ostrowite uroczyście przekazano orchowskim policjantom nowy radiowóz.

 10. „POZNAJEMY SWOJE KORZENIE” - ruszyła druga edycja projektu

  Komenda Powiatowa Policji w Słupcy wspólnie z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Poznaniu Delegatura w Koninie, Muzeum Okręgowym w Koninie i Muzeum Regionalnym w Słupcy rozpoczęła realizację drugiej edycji projektu profilaktycznego pt: „POZNAJEMY SWOJE KORZENIE”. Przedsięwzięcie ma na celu zapoznanie uczniów szkół podstawowych z tematyką ochrony dziedzictwa narodowego oraz archeologicznego i jest jednym z działań podejmowanych przeciwko przestępczości archeologicznej i sakralnej.