KPP Słupca

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy Bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. Pożar mieszkania w Słupcy

  Rankiem, 27 marca, zgłoszono o pożarze mieszkania w Słupcy. Dzięki interwencji strażaków oraz ich zaangażowaniu pożar ugaszono i bezpiecznie ewakuowano starszą osobę, która schroniła się przed ogniem na balkonie mieszkania. Policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu zdarzenia, ewakuowali osoby mieszkające w zagrożonej klatce schodowej i pomogli zabezpieczyć miejsce. Przyczyny pożaru ma wyjaśnić policyjne postępowanie.

 2. W słupeckiej komendzie policji można samemu sprawdzić trzeźwość

  Komenda Powiatowa Policji w Słupcy została doposażona w nowe urządzenie do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. W pomieszczeniu recepcji zawieszono ogólnodostępny alkomat. Przez całą dobę chętni mogą samodzielnie i bezpłatnie sprawdzić stan swojej trzeźwości. W środę, 5 kwietnia, w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Słupcy oraz Burmistrza Miasta Słupcy oddano urządzenie do użytku.

 3. Podziękowania za oddanie znalezionego portfela

  Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Słupcy wraz z Wójtem Gminy Strzałkowo gratulował dziś dwunastolatkowi ze Strzałkowa, który wykazał się postawą godną naśladowania. Chłopak przyniósł do posterunku policji znaleziony na ulicy portfel z zawartością sporej gotówki i dokumentów.

 4. Podsumowanie działań PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI

  Wzmożone kontrole trwały od 19 do 24 marca br. Wcześniej policjanci prowadzili kilkudniową akcję informacyjno - edukacyjną z zakresu przepisów prawa ruchu drogowego, odnośnie dopuszczalnych prędkości na drogach. Głównym celem tych działań była zmiana nawyków i świadomości kierowców oraz egzekwowanie konsekwentnego stosowania się do obowiązujących przepisów. Łamanie przepisów dotyczących ograniczeń prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych!

 5. Narada służb mundurowych, kuratorów i pracowników socjalnych

  Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej przy współpracy z Komendą Powiatową Policji Słupcy oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy zorganizował szkolenie dla funkcjonariuszy, kuratorów i pracowników instytucji współpracujących z Sądem Rejonowym w Słupcy. Wśród tematów związanych ze współpracą służb nie zabrakło również zagadnień dotyczących przemocy domowej, spraw rodzinnych i karnych oraz pomocy osobom pokrzywdzonym. Narada była jedną z inicjatyw podejmowanych przez policjantów i kuratorów w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw.

 6. Policyjne działania „WIOSNA 2017”

  W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, wielu młodych ludzi robi sobie przerwę od nauki i postanawia uczcić nadejście wiosny na łonie natury. Mając na uwadze możliwość wystąpienia różnego rodzaju wybryków chuligańskich policjanci prowadzą akcję pod hasłem „WIOSNA 2017”. Funkcjonariusze będą prowadzili działania mające na celu ujawnianie wagarowiczów, planowane są też kontrole w okolicach punktów handlowych, gdzie sprzedawane są papierosy i napoje alkoholowe.

 7. Posumowanie wielkanocnego weekendu

  Wielkanocny, świąteczny weekend za nami. Oceniając go od strony policyjnej można powiedzieć, że nie należał do wyjątkowo bezpiecznych. Podczas ostatnich czterech dni na drogach powiatu słupeckiego doszło do dwóch wypadków, w tym jednego śmiertelnego, zanotowano kilka kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę oraz dwie osoby, przy których znaleziono narkotyki. W Strzałkowie nieznany sprawca włamali się do domu mieszkalnego.

 8. Naczelnik będąc po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

  Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego ze słupeckiej komendy Policji, będąc po służbie, zatrzymał kierującego samochodem osobowym, który miał w organizmie niemal promil alkoholu. Niepokój policjanta wzbudziły niekontrolowane manewry wykonywane przez jadące przed nim auto, które stwarzały zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

 9. Przedostatni dzień działań PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI

  Przedostatni dzień akcji PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI za nami. Słupeccy policjanci nałożyli 31 mandatów za złamanie przepisów ruchu drogowego, w tym 29 za przekraczanie dozwolonej prędkości.

 10. BIAŁO - CZERWONA. Poradnik

  Jak ustawić flagi narodowe na masztach, drzewcach i proporczykach. Czym jest flaga, bandera, banner, a czym barwy narodowe. Czy zawsze barwy państwowe mają pierwszeństwo i jak rozmieścić flagi województw i powiatów, aby nie popełnić błędu. Na te i wiele innych pytań w prosty i przystępny sposób odpowiada poradnik wydany przez MSWiA we współpracy z Biurem Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.