KPP Słupca

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy Bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Policyjna wigilia 2017

  Komendant Powiatowy Policji w Słupcy insp. Maciej Kusz po raz kolejny zaprosił policjantów, pracowników cywilnych oraz przedstawicieli samorządu i służb mundurowych na symboliczne przełamanie się opłatkiem. Życzenia spokoju i zdrowia na nadchodzące święta oraz nowy rok płynęły z ust gospodarzy i gości.

 2. Podsumowanie świątecznego weekendu – Boże Narodzenie 2017

  Od 22 do 26 grudnia br. na drogach powiatu słupeckiego doszło do jednego wypadku drogowego i jedenastu kolizji. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę oraz zatrzymano prawo jazdy mężczyzny, który prowadząc pojazd o ponad 50km/h przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Nie zanotowano zdarzeń kryminalnych. Policjanci byli wzywani do licznych interwencji domowych oraz w miejscach publicznych.

 3. Pani Basia na zasłużonej emeryturze

  Komendant Powiatowy Policji w Słupcy wraz z policjantami podziękował za wieloletnią współpracę i pożegnał pracownicę Barbarę Bąkowską, która przeszła na zasłużoną emeryturę. Kameralna uroczystość odbyła się w siedzibie posterunku w Orchowie. Pani Basia dała się poznać jako przesympatyczny oraz oddany i solidny pracownik, którego miejscowym mundurowym z pewnością będzie brakowało.

 4. Chciał się obłowić na sklepowych kradzieżach

  Policjanci z Posterunku Policji w Strzałkowie zatrzymali mieszkańca Wrześni, który kradł w marketach w Strzałkowie i Słupcy. Do jego ujęcia przyczyniły się pracownice jednego ze sklepów oraz przypadkowy mężczyzna, który przyszedł robić zakupy. Złodziej przez dwa dni swojej "działalności"wyniósł towar za ponad 2,5 tysiąca złotych. Funkcjonariusze odzyskali większą część kradzionych produktów.

 5. Życzenia świąteczno - noworoczne 2017

 6. Nowy projekt słupeckich policjantów - „Ja, obywatel Rzeczypospolitej ...”

  Komenda Powiatowa Policji w Słupcy rozpoczęła realizację projektu „Ja, obywatel Rzeczypospolitej ...” mającego na celu przybliżenie młodzieży klas maturalnych służby w Policji. Z okazji inauguracji przedsięwzięcia przygotowano konferencję dla uczniów z udziałem specjalnych prelegentów z Instytutu Pamięci Narodowej oraz kierownictwa słupeckiej komendy policji. Młodzi ludzie wysłuchali wykładów i obejrzeli filmy o trudnej drodze Polski do niepodległości oraz o historii i czasach obecnych policyjnej formacji.

 7. Zostan jednym z nas - wstąp w szeregi Policji

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie. Jeszcze dziś zadzwoń pod numer 19 997.

 8. 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zadbajmy o bezpieczeństwo

  Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach wszystkich województw pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

 9. Powiatowe obchody Święta Policji 2017

  28 lipca odbyły się powiatowe obchody Święta Policji . Rozpoczęto je od złożenia zniczy w Alei Dębów. Następnie Kapelan słupeckich policjantów i pracowników policji celebrował mszę świętą. Uroczysta zbiórka odbyła się w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy. Na uroczystości obecni byli policjanci, pracownicy cywilni KPP w Słupcy oraz zaproszeni goście wspierający działania słupeckiej Policji. Był wśród nich przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu – nadkom. Maciej Purol – Naczelnik Wydziału Prewencji. 26 policjantów otrzymało awanse na wyższe stopnie. Funkcjonariuszom i pracownikom Policji wręczono medale, nagrody i wyróżnienia. Obchody zakończyły występy dzieci z Niepublicznego Przedszkola"Miś Uszatek" w Słupcy.

 10. Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

  Dzięki obywatelskiej postawie jednego z kierowców doszło do zatrzymania pijanej kobiety, która kierowała autem. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jej organizmie. Mieszkanka Słupcy wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.