KPP Słupca

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy Bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Odpowie za kradzież szyn

  Policjant i strażnik leśny podczas wspólnego patrolu w okolicach miejscowości Ługi zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o kradzieże szyn z torowiska kolejki wąskotorowej. Znaleźli przy nim sprzęt, który służył do cięcia metalu oraz specjalnie przygotowany do przewozu samochód.

 2. Podsumowanie działań ZNICZ 2017 w powiecie słupeckim

  Zakończyły się działania ZNICZ 2017. Przez siedem dni akcji w powiecie słupeckim doszło do dwóch wypadków drogowych, w których dwie osoby zostały ranne oraz zgłoszono 11 kolizji. Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących samochodami oraz dwóch pijanych rowerzystów. W 2016 podczas pięciu dni działań doszło do jednego wypadku drogowego i kilkunastu kolizji.

 3. sierż.sztab. Adam Melech ( 1983-2017)

  Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 9 października 2017 r. zmarł tragicznie nasz kolega sierż.sztab. Adam Melech. Służył w szeregach Policji od ponad 13 lat, z czego ostatnie 4 w Komendzie Powiatowej Policji w Słupcy w Zespole Patrolowo - Interwencyjnym. Był dobrym i oddanym służbie policjantem, lubianym i szanowanym Kolegą oraz Przyjacielem. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 14 października 2017 r. (sobota) o godz. 11.00 w Kaplicy Cmentarnej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pyzdrach ul. Niepodległości 56.

 4. Odpowie za malowanie napisów na murach

  Policjanci z Posterunku Policji w Strzałkowie zatrzymali młodego mężczyznę, który malując napisy na murach doprowadził do ich uszkodzenia. Za taki akt wandalizmu kodeks karny przewiduje karę więzienia, ograniczenia wolności lub grzywnę. Przedstawiciel Urzędu Gminy w Strzałkowie, jako jeden z pokrzywdzonych, złożył już stosowny wniosek o ściganie sprawcy, dając w ten sposób przekaz, że nie będzie przyzwolenia na takie zachowania.

 5. Zostan jednym z nas - wstąp w szeregi Policji

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie. Jeszcze dziś zadzwoń pod numer 19 997.

 6. Powiatowe obchody Święta Policji 2017

  28 lipca odbyły się powiatowe obchody Święta Policji . Rozpoczęto je od złożenia zniczy w Alei Dębów. Następnie Kapelan słupeckich policjantów i pracowników policji celebrował mszę świętą. Uroczysta zbiórka odbyła się w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy. Na uroczystości obecni byli policjanci, pracownicy cywilni KPP w Słupcy oraz zaproszeni goście wspierający działania słupeckiej Policji. Był wśród nich przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu – nadkom. Maciej Purol – Naczelnik Wydziału Prewencji. 26 policjantów otrzymało awanse na wyższe stopnie. Funkcjonariuszom i pracownikom Policji wręczono medale, nagrody i wyróżnienia. Obchody zakończyły występy dzieci z Niepublicznego Przedszkola"Miś Uszatek" w Słupcy.

 7. Zmiana organizacji ruchu przy słupeckim cmentarzu i cmentarzach w Wielkopolsce

  W dniach 1 i 2 listopada br. w Słupcy w rejonie cmentarza zostaje wprowadzona zmiana organizacji ruchu drogowego. Szczegóły przedstawiamy poniżej. Sprawdźmy przed podróżą, jak dojechać do cmentarzy na terenie całej Wielkopolski.

 8. Nie zatrzymał się do kontroli, uciekał przed policją i.....

  Słupeccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali mężczyznę, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość w terenie niezabudowanym, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, uciekał przed policjantami i jak się okazało prowadził samochód będąc w stanie nietrzeźwości.

 9. Dzielnicowy ze Sztrzałkowa - mł.asp Marek Sowa - II w wojewódzkich eliminacjach X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku 2017"

  Mł. asp. Marek Sowa - dzielnicowy Posterunku Policji w Strzałkowie zajął II miejsce w wojewódzkich eliminacjach X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku 2017". W uroczystości zakończenia zawodów i wręczenia nagród laureatom udział wzięli: Pan Waldemar Paternoga – Zastępca Dyrektora Wydziału Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, insp. Roman Kuster – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, insp. Beata Różniak-Krzeszewska – Komendant Szkoły Policji w Pile, podinsp. Andrzej Szary - Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów.

 10. Święto Policji 2013