Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Pielęgniarki

Aktualny numer

  • Tylko służba
    Kuźnia kandydatów
    – Służba w Policji, jak każda inna, ma plusy i minusy, ale mnie pociągają właśnie te plusy. Podoba mi się, że policjanci mają ciągły kontakt z ludźmi, że mogą pomagać innym i że wykrywają przestępstwa, ciekawi mnie też, w jaki sposób policjanci starają się rozwikłać motywy ich popełniania – odpowiada Maja, uczennica liceum. – A ja lubię słuchać, gdy nauczyciel opowiada o pracy policyjnej i o tym, jak to jest być policjantem – dodaje Szymon z sąsiedniej ławki.
  • Tylko służba
    W mundurze czuję się dobrze
    Na terenie kraju szkół, w których funkcjonują klasy mundurowe, jest wiele, jednak Zespół Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie koło Opola wyróżnia się na ich tle. Przynajmniej trzydziestu absolwentów tej placówki służy dziś w Policji, a niewykluczone, że mundury różnych kolorów założyło więcej z nich.
  • Sport
    Policyjni narciarze w KGP
    Przez dwa tygodnie lutego polscy policjanci pełnili służbę na stokach włoskich Alp. W połowie marca spotkał się z nimi zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Roman Kuster. W spotkaniu uczestniczyli także funkcjonariusze, którzy w lutym uratowali na stoku życie narciarzowi z Czech.
  • Profilaktyka
    Złote Blachy 2023
    Koalicja Antypiracka już po raz 22. nagrodziła najbardziej zasłużone jednostki Policji w walce ujawniania i zwalczania naruszeń praw własności intelektualnej i przemysłowej. Uroczysta gala odbyła się 13 marca br. w siedzibie Komendy Głównej Policji przy ul. Orkana w Warszawie. W wydarzeniu wzięli udział szef polskiej Policji insp. Marek Boroń oraz gość specjalny Magdalena Schejbal – aktorka teatralna i telewizyjna reprezentująca środowisko artystów polskich.
  • Współpraca międzynarodowa
    Pierwsza Inspectora Jefa
    Rozmowa z inspectora jefa Janką Jurkiewicz González, funkcjonariuszką Policji Narodowej Królestwa Hiszpanii, laureatką nagrody Jaimie II za zwalczanie przemocy wobec kobiet i pracę na rzecz równości
  • Profilaktyka
    Walka z hańbą XXI wieku
    Fakt, że do tej pory istnieje na świecie niewolnictwo, marnie świadczy o kondycji współczesnych społeczeństw. Problem nie dotyczy tylko tzw. krajów trzeciego świata i tych rejonów globu, gdzie kobiety nie mają żadnych praw. Niestety rynkiem, który czeka na niewolników XXI wieku, są tzw. kraje rozwinięte.

Archiwum