KPP Słupca

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Ochrona prawna funkcjonariuszy

Najczęściej czytane

 1. POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI 2020

  22 lipca 2020 roku w sali obrad Komendy Powiatowej Policji w Słupcy odbyły się uroczysta zbiórka poświęcona obchodom Święta Policji. Z tej okazji zostały wręczone policjantom wyróżnienia, odznaczenia, a także akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Uroczystość odbyła się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.

 2. Wypadek śmiertelny w Strzałkowie

 3. ZMIANA NUMERACJI TELEFONÓW STACJONARNYCH DO JEDNOSTEK POLICJI

  W związku z pracami prowadzonymi przez Komendę Główną Policji, polegającymi na modernizacji systemu resortowej łączności telefonicznej, zmienia się sposób wybierania numerów telefonów stacjonarnych do jednostek Policji. Zapraszamy na stronę internetową słupeckiej policji celem zapoznania z nowa numeracją. UWAGA - nie ulega zmianie numer alarmowy 112 obsługiwany przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

 4. Pierwsze sprawy dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa z artykuł 306a KK

  Pierwsze auta z niezgodnością wskazań w systemie Centralnej Ewidencji Pojazdów i na liczniku samochodu zostały ujawnione przez słupeckich policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Wobec podejrzenia popełnienia przestępstw z art. 306a KK (zmiana wskazania drogomierza lub ingerencja w prawidłowość jego pomiaru) sprawy zostały przekazane do wyjaśnienia do prokuratury.

 5. Powiatowe obchody Święta Policji 2019

  29 lipca słupeccy policjanci obchodzili swoje święto. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafał Pawłowski. W całym kraju obchody Święta Policji zostały objęte honorowym patronatem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbiety Witek.

 6. Policjanci wspierają akcję ONKO-MIKOŁAJE

  Z ogromnym zainteresowaniem w naszym regionie spotkała się akcja Onko-Mikołaje, w której zbierane są zabawki dla dzieci cierpiących na nowotwór. Do akcji włączyła się również Komenda Powiatowa Policji w Słupcy oraz Posterunek Policji w Orchowie.

 7. Wydarzenia z minionego tygodnia

 8. Zaginiony mężczyzna odnalazł się

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Słupcy odwołali poszukiwania Jerzego Kępki, który w dniu wczorajszym wyszedł rano z domu w miejscowości Powidz Osiedle i oddalił się w nieznanym kierunku. Rodzina obawiała się o zdrowie i życie zaginionego, dlatego podjęto akcję poszukiwawczą na szeroką skalę. Zaangażowano liczne siły i środki lokalnych służb, mężczyzny poszukiwali policjanci, strażacy oraz funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej z Powidza. W poszukiwaniach użyto psa tropiącego. Dzisiaj zaginiony sam powrócił do domu, czuje się dobrze.

 9. Narada służb mundurowych, kuratorów i pracowników socjalnych

  Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej przy współpracy z Komendą Powiatową Policji Słupcy oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy zorganizował szkolenie dla funkcjonariuszy, kuratorów i pracowników instytucji współpracujących z Sądem Rejonowym w Słupcy. Wśród tematów związanych ze współpracą służb nie zabrakło również zagadnień dotyczących przemocy domowej, spraw rodzinnych i karnych oraz pomocy osobom pokrzywdzonym. Narada była jedną z inicjatyw podejmowanych przez policjantów i kuratorów w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw.

 10. Pożegnanie policyjnych emerytów

  Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka spotkał się w z policjantami i pracownikami Policji, którzy odeszli w ostatnim czasie na emeryturę. Wśród zaproszonych znaleźli się dwaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy nadkom. Robert Petrowski oraz asp. sztab. Zbigniew Wrzaskowski. Pod koniec lutego emerytów żegnali koledzy ze słupeckiej jednostki policji.