KPP Słupca

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Ochrona prawna funkcjonariuszy

Najczęściej czytane

 1. KWP - WYRÓŻNIENIA ZA OCALONE ŻYCIE – KRYSZTAŁOWE GWIAZDY 2019

  Kryształowe Gwiazdy to wyjątkowe wyróżnienie wręczane wielkopolskim policjantom, którzy z narażeniem własnego życia, w służbie lub poza nią, ratują innych. Każdego roku przybywa dziesiątki laureatów, co świadczy o tym jak poważnie policjanci traktują słowa roty ślubowania. 28 listopada br. w Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyła się uroczysta gala wręczenia wyróżnień. Do grona laureatów dołączyło kolejnych 69 policjantów i policjantek z całego województwa, w tym dwóch ze słupeckiej komendy policji.

 2. Policjanci wspierają akcję ONKO-MIKOŁAJE

  Z ogromnym zainteresowaniem w naszym regionie spotkała się akcja Onko-Mikołaje, w której zbierane są zabawki dla dzieci cierpiących na nowotwór. Do akcji włączyła się również Komenda Powiatowa Policji w Słupcy oraz Posterunek Policji w Orchowie.

 3. Zostan jednym z nas - wstąp w szeregi Policji

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie. Jeszcze dziś zadzwoń pod numer 19 997.

 4. ”Na posterunku...” - wystawa w muzeum z okazji 100.rocznicy powstania Policji Państwowej

  Komenda Powiatowa Policji w Słupcy wspólnie z Muzeum Regionalnym w Słupcy przygotowała wystawę "Na posterunku... z dziejów Policji Państwowej w 100-lecie powstania". W budynku muzeum można było zapoznać się z licznymi zborami dokumentów, zdjęć i przedmiotów związanych z międzywojenną Policją, a w ogrodzie obecni funkcjonariusze przygotowali mundurowe miasteczko, przybliżające współczesną formację.

 5. Ślubowanie klasy policyjnej

  8 listopada uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klasy pierwszej o kierunku technik spedytor - klasa policyjna w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy. Jest to pierwsza klasa mundurowa w powiecie słupeckim. W uroczystości wziął udział Komendant Powiatowy Policji w Słupcy oraz przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

 6. Wydarzenia z minionego tygodnia

 7. Powiatowe obchody Święta Policji 2019

  29 lipca słupeccy policjanci obchodzili swoje święto. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafał Pawłowski. W całym kraju obchody Święta Policji zostały objęte honorowym patronatem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbiety Witek.

 8. Wypadek śmiertelny w Strzałkowie

 9. Policjanci na uroczystościach z okazji Święta Niepodległości

  11 listopada w Słupcy zorganizowano miejsko-powiatowe obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W miejscu pamięci w Łężcu, gdzie w przeszłości przebiegała granica pomiędzy zaborami, odbyły się powiatowo – miejsko – gminne obchody Święta Niepodległości. W uroczystościach uczestniczył Komendant Powiatowy Policji insp. Maciej Kusz wraz z pocztem sztandarowym. O zabezpieczenie uroczystości zadbali policjanci z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego.

 10. Posiadał znaczne ilości narkotyków, został zatrzymany przez kryminalnych

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali mieszkańca Słupcy, który posiadał znaczne ilości różnego rodzaju narkotyków. Łącznie ponad 550 gramów środków odurzających i substancji psychotropowych. Funkcjonariusze znaleźli też w jego domu plantację zakazanych prawem konopi indyjskich. Zgodnie z zapisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu do 8 i 10 lat więzienia.