Areszt za napad na stację paliw - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za napad na stację paliw

Data publikacji 18.05.2018

Słupeccy policjanci dzięki współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Koninie ustalili sprawców, którzy przy użyciu noża napadli na jedną ze stacji paliw w Słupcy. Kilka dni po dokonaniu rozboju trzech młodych mężczyzn z powiatu konińskiego trafiło w ręce policji. Sąd Rejonowy w Słupcy zdecydował o tymczasowym aresztowaniu dwóch z nich na najbliższe trzy miesiące. Trzeci czeka jeszcze na przesłuchanie. Grozi im od 3 do 15 lat więzienia.

Do napadu doszło wczesnym rankiem w niedzielę 13 maja. Zamaskowany kominarką mężczyzna nożem sterroryzował pracownika stacji, po czym zabrał ponad 1000 zł z kasy. Uciekł wraz ze wspólnikami, którzy czekali na niego w zaparkowanym nieopodal samochodzie. Powiadomieni o rozboju policjanci natychmiast rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawców. Dwa dni później dwóch z nich było już w rękach słupeckich kryminalnych. Trzeci ukrywał się przed organami ściagani, jednak szybko dołączył do kolegów w policyjnym areszcie. Podejrzanymi o popełnienie tego poważnego przestępstwa okazali się mieszkańcy powiatu konińskiego w wieku 25, 22 i 19 lat. Policjantom udało się odzyskać część ukradzionych pieniędzy.

Cała trójka odpowie również za próbę dokonania innego rozboju. Jak ustalili prowadzący sprawę śledczy, nieodpowiedzialni mężczyźni próbowali wcześniej swoich się w Kole. Tego samego dnia, w którym "zrobili napad" w Słupcy próbowali zrabować pieniadze, stosując ten sam schemat działania, na jednej z tamtejszych stacji paliw. Celu nie osiagnęli z uwagi na opór pracownika. Po nieudanym "skoku" postanowili obrabować słupecką stację.