Lekcja historii z Policją - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Lekcja historii z Policją

Data publikacji 20.09.2018

Na terenie Fortu II w Poznaniu odbył się piknik pn. „Historia Policji oraz jej rola w odzyskaniu niepodległości”. Wszyscy odwiedzający jeden z fortów Twierdzy Poznań przy ul. Obodrzyckiej w Poznaniu mieli okazję skorzystać z wielu atrakcji, a przy okazji przeżyli niespotykaną lekcję historii. Wszystko z okazji rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i 100-lecia rocznicę utworzenia Policji. Uczestniczył w nich policjant ze Słupcy asp. sztab. Dariusz Nowicki.

15 września br. w Forcie II w Poznaniu każdy zwiedzający mógł przeżyć niesamowitą lekcję historii oraz zobaczyć jak wyglądali i jak pracowali policjanci na początku XX wieku. Przygotowano pokazy grup rekonstrukcyjnych i liczne wystawy. Odwiedzający mogli zapoznać się również ze specyfika obecnej policyjnej służby, poznać bliżej zawód, dowiedzieć się jakie warunki należy spełnić, aby służyć w tej formacji.

Na terenie Fortu II odbyły się również pokazy policyjne m.in. sprzętu i umundurowania policyjnego, szkolenia psów policyjnych oraz karate. Uczestniczył w nich policjant z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy asp. sztab. Dariusz Nowicki. W słupeckiej jednostce pracuje jako profilaktyk społeczny. Prywatnie interesuje się historią, zwłaszcza okresu międzywojennego, a drugą jego pasją są sporty walki. W zagórowskim klubie Pasjonaci Sztuk Walki uprawia karate kyokushin. Prowadzi również zajęcia z samoobrony. W Poznaniu wspólnie z klubowym kolega Radosławem Napierałą dał pokaz walki wręcz oraz sztuki samoobrony. Zaprezentował materiały dotyczące historii słupeckiej policji w latach 1918-1939 oraz realizowany wspólnie z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie projekt profilaktyczny „Jesteś europejczykiem nie niewolnikiem”.