Ślubowanie klasy policyjnej - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Ślubowanie klasy policyjnej

Data publikacji 12.11.2019

8 listopada uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klasy pierwszej o kierunku technik spedytor - klasa policyjna w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy. Jest to pierwsza klasa mundurowa w powiecie słupeckim. W uroczystości wziął udział Komendant Powiatowy Policji w Słupcy oraz przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu podpisała z placówką porozumienie o współpracy w zakresie wsparcia dydaktycznego uczniów z klas o profilu policyjnym. Pomocą przy szkoleniu uczniów służą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy.

Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Maksymiliana Jackowskiego w Słupcy to już 46 szkoła, w której prowadzone będą klasy mundurowe pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Istnieje kilka celów tych wspólnych działań: przybliżenie uczniom specyfiki służby, przekazanie wiedzy o formacji policyjnej, zapoznanie z kulturą organizacyjną, doskonalenie sprawności fizycznej, dyscypliny grupowej i pracy zespołowej młodzieży. Celem nadrzędnym jest wstępne przygotowanie potencjalnych przyszłych kandydatów do służby, realizacja intensywnej profilaktyki społecznej, w tym profilaktyki rówieśniczej oraz budowanie zaufania do Policji, które jest naturalną konsekwencją całokształtu przedsięwzięcia.

 • zdjęcie grupowe z gośćmi
  Ślubowanie klasy policyjnej
 • uroczystość na sali gimnastycznej
  Ślubowanie klasy policyjnej
 • klasa policyjna na zbiórce
  Ślubowanie klasy policyjnej
 • ślubowanie
  Ślubowanie klasy policyjnej
 • komendant wręcza certyfikaty
  Ślubowanie klasy policyjnej
 • uczennica z rodzicami i Komendantem
  Ślubowanie klasy policyjnej