Mężczyzna utonął w Jeziorze Kosewskim - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Mężczyzna utonął w Jeziorze Kosewskim

Data publikacji 11.05.2020

Późnym popołudniem, w niedzielę 10 maja, zakończono akcję poszukiwawczą mężczyzny, który dzień wcześniej wpadł do wody po wywróceniu kajaka. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności śmierci mieszkańca powiatu poznańskiego.

9 maja przed godz. 21.00 słupeckie służby otrzymały zgłoszenie o przewróconym kajaku na jeziorze Kosewskim oraz trzech osobach w wodzie. Do zdarzenia miało dojść na wysokości miejscowości Tomiszewo w gminie Ostrowite. Pierwsze ustalenia potwierdziły, że dwie osoby dotarły do brzegu – jedna o własnych siłach, drugą podjął na swoją łódź jeden z pływających tam wędkarzy. Poszukiwano 29-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego, który prawdopodobnie znajdował się pod wodą.

Na miejsce zadysponowano od razu strażaków z PSP w Słupcy oraz jednostki OSP Ostrowite i Kosewo. Do pomocy wezwano dwie Specjalistyczne Grupy Wodno-Nurkowe z Konina oraz Poznania. Poszukiwania trwały w dniu zaginięcia do późnych godzin nocnych, wznowiono je rankiem dnia następnego. Ciało mężczyzny odnaleziono około godz. 16:30. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. Zwłoki mężczyzny zabezpieczono do dalszych badań.

foto PSP Słupca