Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne podsumowanie majowego weekendu

Data publikacji 04.05.2021

Podczas majowego weekendu policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy zdecydowali się na kierowanie samochodem, mimo że byli pod wpływem alkoholu. Na trzy miesiące zatrzymano prawo jazdy mężczyzny, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h.

30 kwietnia w godzinach popołudniowych policjant z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymał w Przecławiu kierowcę, który mimo wskazanego limitu przejeżdżał przez wieś z prędkością 103 km/h. Mężczyznę ukarano mandatem, dopisano punkty karne na jego koncie oraz zatrzymano mu prawo jazdy.

1 maja w Słupcy dzielnicowi chcieli skontrolować kierującego peugeotem, który na widok radiowozu zaczął znacznie przyspieszać. Mundurowi pojechali za nim i dawali znaki do zatrzymania włączonymi sygnałami świetlnymi oraz dźwiękowymi. W pewnym momencie mężczyzna zaczął uciekać pieszo, jednak szybko został ujęty przez policjantów. Wtedy okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania i był nietrzeźwy – ok. 1,2 promila alkoholu w organizmie. Jego sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego. Odpowie za popełnienie dwóch przestępstw.

2 maja w Zagórowie policjanci z miejscowego posterunku zatrzymali 17-latka, który mimo, że nie posiadał uprawnień do kierowania zdecydował się na jazdę samochodem. Dodatkowo wynik badania alkotestem wskazał na zawartość alkoholu w jego organizmie – ok. 0,5 promila. Mężczyzna odpowie za popełnienie dwóch wykroczeń. Na odpowiedzialność karną naraziła się również osoba, która udzieliła pojazd chłopakowi.

3 maja w Słupcy policjanci zatrzymali kolejnego pijanego kierowcę. Badanie wskazało, że miał około promila alkoholu w organizmie.

Przypomnijmy, że każdy, kto kieruje pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości popełnia przestępstwo, za które grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy najkrócej na 3 lata.

W art. 178b KK czytamy „kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Powrót na górę strony