II Spływ Kajakowy po Warcie za nami - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

II Spływ Kajakowy po Warcie za nami

Data publikacji 12.06.2018

Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Słupcy zorganizował dla funkcjonariuszy i ich rodzin II Spływ Kajakowy po Warcie. Przedsięwzięcie przygotowane z okazji Dnia Dziecka dostarczyło niezapomnianych przeżyć małym i dużym uczestnikom.

10 czerwca br. odbyła się już druga edycja spływu kajakowego po Warcie zorganizowana przez słupeckich związkowców. Uczestnikami spływu były oczywiście dzieci i najbliżsi funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. Wraz z kolegami z powiatu słupeckiego dzielnie wiosłował wraz z żona Mateusz Przbyłowski - członek prezydium ZW NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego. Głównym założeniem imprezy była integracja środowiska policyjnego oraz ich rodzin. Uprawianie turystyki kajakowej, to świetna forma czynnego wypoczynku, do którego rodzice zachęcali swoje pociechy.

Trasa wiodła z nurtem rzeki Warty z Lądu do Pyzdr. Można ją było przebyć na kajaku lub na łodzi motorowej, która towarzyszyła kajakarzom. Po wypłynięciu z Mariny uczestnicy imprezy mieli niecodzienną możliwość obcowania z przyrodą obserwowaną ze środka rzeki. Po kilku godzinach wiosłowania na wszystkich czekały przysmaki z grilla podawane na przystani w Pyzdrach. To była naprawdę niezapomniana przygoda, która z pewnością zostanie powtórzona.

Przewodniczący ZT NSZZ Policjantów w Słupcy – Paweł Ławniczak kieruje podziękowania do wszystkich uczestników spływu oraz do Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Poznaniu za udzielone wsparcie finansowe.