Nowa wersja aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - Mapa zagrożeń - KPP Słupca

Mapa zagrożeń

Nowa wersja aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 03.08.2017

Już kilkanaście miesięcy funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej poznaliśmy oczekiwania użytkowników-internautów. Aplikacja stworzona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, udostępniona do obsługi przez policję, zwiększyła swoją funkcjonalność. Przypominamy, że KMZB nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji, gdyż każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Dzięki programowi MSWiA Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa przez Internet, można w prosty i przede wszystkim anonimowy sposób, zgłaszać policjantom wszelkie problemy.
Pojawiły się także możliwości dodawania zdjęć i komentarzy oraz potwierdzania już zgłoszonych zagrożeń.

Od dnia 28 lipca 2017 r. została udostępniona użytkownikom nowa, ulepszona wersja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od tego czasu, wprowadzono następujące zmiany i modyfikacje.

Zrealizowane zminy dotyczą m.in. :

- dodania nowej kategorii zagrożeń "wałesające się bezpańskie psy"

- umożliwienie użytkownikowi wprowadzania krótkich opisów tekstowych(do 500 znaków) oraz dołaczanie do 3 plików( jpg, pdf,3gp,mov,doc,txt) o łącznej maksymalnej wielkości 5 MB

- umożliwienie użytkownikowi dopisywanie podczas nanoszenia zagrożenia oprócz daty i godziny zdarzenia, również pory dnia oraz dni tygodnia

- rezygnacji z automatycznego usuwania zagrożeń z mapy po upływie miesiąca od chwili naniesienia

- dodanie statusów "Potwierdzone (wyeliminowanie)" oraz "Żart lub pomyłka"

- dodanie funkcjonalności umożliwiającej wyświetlenie zagrożeń o statusie "Niepotwierdzone" przez tydzień od daty nadania statusu "Potwierdzone (wyeliminowanie)"; zagrożenia o statusie "Żart lub pomyłka" usuwane bedą z mapy niezwłocznie

- połączenia kategorii zagrożeń "niewłaściwa struktura drogowa" oraz "nieprawidłowe oznakowanie drogi" i pozostawienie ich pod hasłem "niewłaściwa struktura drogowa"

- zmiana dotychczasowej etykiety zagrożenia "miejsce grupowania się małoletnich" na "grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją"

- dodanie w dosier zagrożenia ID i daty naniesienia zagrożenia

- wydanie wersji na urządzenia mobilne oraz wersji szkolnej aplikacji

- wprowadzenie funkcji wylogownia się z aplikacji

Jesteśmy przekonani, że to ułatwi mieszkańcom dokonywanie zgłoszeń przy użyciu tej aplikacji.

W Wielkopolsce od kiedy działa KMZB, otrzymaliśmy ponad 40 tys. zgłoszeń za pomocą tego programu. Ponad 40 % zgłoszeń jest potwierdzonych. Zadaniem Policji jest wyeliminowanie wskazanego zagrożenia albo zainteresowanie sprawą służby, w których kompetencji leży dane zagadnienie.

Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jesteśmy przekonani, że wprowadzone ulepszenia jeszcze bardziej ułatwią mieszkańcom dokonywanie zgłoszeń przy użyciu tej aplikacji.