Mapa zagrożeń

Dzielnicowy zachęcają do korzystania z nowych narzędzi służących do kontaktu z Policją

Data publikacji 04.03.2018

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" dostępna na internetowych stronach, czy aplikacja na urządzenia mobilne "Moja Komenda" na dobre wpisały się w funkcjonowanie Policji. W ramach kontynuacji działań promujących nowe narzędzia służące do komunikowania sie z policjantami dzielnicowi spotykają się z dyrektorami placówek oświatowych, wychowawczych oraz pomocowych i przekazują plakaty informujące o powyższych ułatwieniach.

Policjanci podczas codziennej służby, podczas spotkań w szkołach i instytucjach w swoich rejonach, przekazali plakaty na których umieszczone są informacje ułatwiające nawiązanie z nimi kontaktu. Każdy dzielnicowy ma telefon służbowy i skrzynkę e-mailową. Plakaty zawieszano w widocznych i ogólnodostępnych miejscach w szkołach, aby każdy kto odwiedzi placówke mógł szybko uzyskać informacje o swoim dzielnicowym.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie, dzięki któremu każdy mieszkaniec może wskazać informacje o występujących zagrożeniach. Działania te odbywają się za pomocą interaktywnej strony. Następnie Policja weryfikuje sygnały otrzymane od społeczeństwa. Jest to narzędzie, które ułatwia nam współpracę ze społeczeństwem w zakresie wskazywania przez mieszkańców miejsc zagrożonych.

Aplikacja „Moja Komenda”, to pierwszy mobilny przewodnik po komendach oraz komisariatach Policji przygotowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Aplikacja ta ułatwia lokalizowanie jednostek Policji. Dzięki niej można szybko wyszukać najbliższą jednostkę, oraz sprawdzić jak do niej dotrzeć. Aplikacja posiada też możliwość włączenia nawigacji. W aplikacji można również znaleźć numer telefonu komórkowego do dzielnicowego, który opiekuje się rejonem, w którym mieszkamy.

Dzielnicowy bliżej nas” to jeden z podstawowych programów realizowany w całej Polsce w celu zbudowania zaufania pomiędzy służbami a obywatelami. To projekt mający na celu zmianę społecznego nastawienia do policjantów dzielnicowych w lokalnym środowisku poprzez jeszcze lepszą współpracę Policji z członkami społeczności lokalnej.Zgodnie z założeniami projektu dzielnicowy jest osobą pierwszego kontaktu z obywatelem, rzecznikiem Policji wobec mieszkańców, powinien więc cieszyć się dużym autorytetem, kształtować procesy komunikowania się z mieszkańcami, wykazywać inicjatywę w pracy na rzecz poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.