Spotkania profilaktyczne online - Spotkania z Bezpieczeństwem - KPP Słupca

Spotkania z Bezpieczeństwem

Spotkania profilaktyczne online

Data publikacji 10.12.2020

Czas pandemii spowodował, że policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną, nie mogąc spotkać się osobiście z dziećmi i młodzieżą, postanowili poszukać innych rozwiązań, aby dotrzeć do młodych odbiorców z przekazem, jak być bezpiecznym w różnych życiowych sytuacjach. Wiosną i latem kręcili filmy z poradami. W okresie jesienno-zimowym spotykają się z uczniami online prowadząc prelekcje z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Przed pandemią policjanci spotykali się z uczniami w realu: w szkole lub na festynach, często zapraszali dzieci do odwiedzenia komendy. Podczas takich spotkań przekazywali wskazówki, jak bezpiecznie spędzić czas wolny, jak właściwie poruszać się po drogach, jak odpowiedzialnie korzystać z internetu, przestrzegali przed eksperymentowaniem z używkami.

Wprowadzone obostrzenia w całym kraju, w tym zdalna nauka dla uczniów, spowodowały nowe podejście do spotkań profilaktycznych, które są nieodłączną częścią pracy policjantów.

Policjanci z Wydziału Prewencji wspomagani prze oficera prasowego przeprowadzili już kilkanaście lekcji online dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupcy oraz Szkoły Podstawowej w Strzałkowie. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie siódmych i ósmych klas. Funkcjonariusze przedstawili podczas pogadanek problematykę bezpiecznego korzystania z internetu, cyberprzemocy oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Wkrótce odbędą się następne spotkania m.in. dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupcy.

  • policjant i policjantka w maseczkach przed komputerem
    Spotkania profilaktyczne online
  • POLICJANTKA PRZED LAPTOPEM
    Spotkania profilaktyczne online
  • policjant i policjantka przed laptopem w czasie lekcjio on line
    Spotkania profilaktyczne online