Ze św. Krzysztofem na drodze - Poradnik Użytkowników Dróg - KPP Słupca

Poradnik Użytkowników Dróg

Ze św. Krzysztofem na drodze

Data publikacji 26.07.2018

W dniu św. Krzysztofa – patrona kierowców policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy wspólnie z duchownymi po raz kolejny prowadzili działania „Ze św. Krzysztofem na drodze”. Głównym celem akcji było zwrócenie uwagi kierowcom na obowiązek przestrzegania przepisów oraz rozważne korzystanie z dróg. Mundurowi wraz z księżmi apelowali o kulturę jazdy i poszanowanie innych uczestników ruchu drogowego.

W środę, 25 lipca br., już po raz dziesiąty, księża i policjanci prowadzili wspólne działania promujące bezpieczne zachowania na drogach. W zależności od parafii przybierały one różne formy. Przed południem na drogach miasta i gminy Słupca pojawiły się patrole drogówki wraz z kapelanem słupeckich policjantów. Mundurowi prowadzili kontrole drogowe, sprawdzali stan trzeźwości kierowców. Na tych, którzy popełnili niewielkie wykroczenia drogowe czekały pouczenia od funkcjonariuszy i od księdza. Kontrolowani otrzymywali materiały edukacyjne, a od księdza obrazki z wizerunkiem św. Krzysztofa i modlitwą do patrona wszystkich kierowców. Nie było tolerancji dla tych kierowców, którzy rażąco naruszyli przepisy.

Tego samego dnia po południu pod kościołem pw. bł. M.Kozala w Słupcy i kościołem pw. św. Doroty w Strzałkowie święcono pojazdy. Byli tam również obecni funkcjonariusze prewencji i wydziału ruchu drogowego. Przyjeżdżającym pod kościół rowerami, motocyklami, czy samochodami wręczano naklejki "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu", ulotki o bezpieczeństwie na drogach oraz odblaski.

Policjanci podkreślali, że na drodze jest miejsce dla wszystkich, a to czy dojedziemy do celu, w głównej mierze zależy od nas samych.