Działania słupeckiego patrolu w ramach grupy SPEED - Poradnik Użytkowników Dróg - KPP Słupca

Poradnik Użytkowników Dróg

Działania słupeckiego patrolu w ramach grupy SPEED

Data publikacji 05.11.2019

W wakacje w Wielkopolsce rozpoczęła działalność policyjna grupa “Speed”, której celem jest walka z portami drogowymi. To m.in. w ramach tej grupy prowadzone są działania mające na celu eliminowanie negatywnych zachowań na drogach zwłaszcza, kierowców rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego.

W skład grupy wchodzą policjanci z garnizonu wielkopolskiego, w tym dwóch policjantów ze słupeckiego Wydziału Ruchu Drogowego. Głównym zadaniem „SPEED-u” jest eliminowanie negatywnych zachowań kierowców na drodze, a zwłaszcza ujawnianie tzw. piratów drogowych. Grupa bierze udział w działaniach organizowanych w całej Wielkopolsce, patrole powiatowe działają też lokalnie.

Słupeccy funkcjonariusze podczas służby korzystają z wideorejestratora, który jakiś czas temu przydzielono wraz z nieoznakowanym radiowozem do KPP w Słupcy. W ciągu trzech miesięcy na terenie naszego powiatu policjanci z tej grupy dokonali ponad 700 kontroli drogowych i kontroli trzeźwości. Ujawnili niemal 600 naruszeń prawa drogowego. 275 kierujących przekroczyło dozwolone prędkości, z czego w 18 przypadkach zatrzymano kierowcom prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. 20 kierującym zabrane zostały też ich dowody rejestracyjne, ponieważ prowadzone przez nich pojazdy były niesprawne technicznie.