Poradnik Użytkowników Dróg

Poniosą konsekwencje za kierowanie w stanie nietrzeźwości

Data publikacji 19.04.2021

Osoba będąca pod wpływem alkoholu i prowadząca pojazd jest poważnym zagrożeniem w ruchu drogowym. Niestety wielu kierowców nie zważa na konsekwencje i decyduje się na jazdę na tzw. podwójnym gazie. W czasie minionego tygodnia słupeccy policjanci zatrzymali czterech kierowców, którzy pomimo stanu nietrzeźwości zdecydowali się na prowadzenie pojazdów. Dwóch z nich spowodowało zdarzenia drogowe. Niechlubny rekordzista miał niemal 3 promile alkoholu w organizmie.

15 kwietnia nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję w Strzałkowie na al. Wyszyńskiego. 44-latek kierując VW Passsatem uderzył w tył poprzedzającego go auta. Badanie wykazało 0,8 promila alkoholu w jego organizmie.

Tego samego dnia w Szyszłowie pijany kierowca spowodował wypadek drogowy i spowodował zagrożenie dla swojego zdrowia oraz pasażera, którego przewoził. Około godz. 23.20 kierując peugeotem, z nieustalonych przyczyn zjechał do przydrożnego rowu, po czym samochód dachował. Jak się okazało mężczyźni znajdowali się pod znacznym wpływem alkoholu. 22-letni kierowca miał ok. 1,6 promila alkoholu w organizmie. W wyniku zdarzenie doznał poważnych obrażeń, został przewieziony do szpitala.

16 kwietnia w Łężcu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kolejnego kierowcę, który zdecydował się na jazdę na „podwójnym gazie”. 43-letni mężczyzna kierował samochodem osobowym mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

18 kwietnia w Słupcy dzielnicowy zatrzymał niechlubnego rekordzistę minionego tygodnia. 61-letni mieszkaniec naszego powiatu zdecydował się na prowadzenie samochodu mimo że był pijany, a jego wynik to ok. 2,75 promila alkoholu w organizmie.

Przypomnijmy, że każdy, kto kieruje pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości popełnia przestępstwo, za które grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy najkrócej na 3 lata, a także dotkliwe grzywny.