Wspólne działania dzielnicowych, drogówki i straży pożarnej - Dzielnicowy bliżej nas - KPP Słupca

Dzielnicowy bliżej nas

Wspólne działania dzielnicowych, drogówki i straży pożarnej

Data publikacji 28.03.2017

Po raz kolejny zorganizowano wspólne działania służb mające uświadomić mieszkańcom Słupcy, jak ważne jest prawidłowe parkowanie samochodów w strefie zamieszkania. Przy użyciu wozu bojowego straży pożarnej oraz radiowozów mundurowi sprawdzali przejezdność dróg osiedlowych, zwracając głównie uwagę na pojazdy blokujące przejazd i drogi ewakuacyjne.

W działaniach 24 marca uczestniczyli dzielnicowi st. asp. Marcin Czrniak i mł.asp. Małgorzta Król oraz policjanci drogówki, patrolówki i strażacy z Państwowej Straży Pożarnej. Zwracali uwagę na auta zaparkowane na chodnikach, zakrętach, w miejscach niewyznaczonych, co bardzo utrudnia przejazd i parkowanie innym, a zwłaszcza dojazd na miejsce zdarzenia pogotowiu ratunkowemu, strażakom, czy policji. Specjalne, zmotoryzowane patrole można było spotkać w okolicach bloków przy ulicach Kilińskiego, Smugowej, Berlinga i os. Niepodległości. Tym razem policjanci nie stosowali taryfy ulgowej. W każdym z przypadków niewłaściwego postoju nakładano mandaty karne lub w przypadku niemożności skontaktowania się z właścicielem źle zaprakowanego auta, sporządzano stosowną dokumentację, aby w innym terminie dyscyplinować kierowcę.

Podczas lutowych działań dzielnicowi prowadzili akcję informacyjną - za wycieraczkami aut zostawili około 200 ulotek informacyjnych, tłumaczyli zasady parkowanie w strefie zamieszkania, pouczali. Stwierdzono wtedy około 30 przypadków parkowań aut niezgodnych z przepisami. W ubiegłotygodniowej akcji nałożono 7 mandatów i sporządzono 8 notatek do dalszego wykorzystania.

W czasie akcji policjanci rozdawali też spacerującym mieszkańcom Słupcy elementy odblaskowe, z chętnymi romawiali o nurtującyh ich sprawach.