Dzielnicowy i jego goście w SP 3 w Słupcy - Dzielnicowy bliżej nas - KPP Słupca

Dzielnicowy bliżej nas

Dzielnicowy i jego goście w SP 3 w Słupcy

Data publikacji 03.04.2017

Dzielnicowy Łukasz Jarząbek odwiedził uczniów klas I-III w Szkole Podstawowej nr 3 w Słupcy. Na spotkanie zaprosił specjalnych gości: Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego i sierż. Pyrka, który właśnie odwiedza powiat słupecki. Wspólnie przeprowadzili dla uczniów zajęcia w ramach projektu "Bezpiecznie, to wiedzieć i znać".

Policyjny program edukacyjny "Bezpiecznie, to wiedzieć i znać" jest skierowany do uczniów z klas początkowych. Jego głównym celem jest wyposażenie dzieci w umiejętności i nawyki rozpoznawania, przewidywania oraz zapobiegania zagrożeniom występującym w środowisku, w szczególności wynikających ze współżycia społecznego.

Mundurowi przyjechali do słupeckiej Trójki z postacią maskotki wielkopolskich policjantów, która jest bohaterem elementarzy "Z Pyrkiem bezpieczniej" i pomaga funkcjonariuszom w nauce zasad bezpiecznych zachowań w szkole, w domu, na drogach i podczas spędzania czasu wolnego. Podkom. Wojciech Kujawa rozmawiał z dziećmi o tym, jak być odpowiedzialnym pieszym, rowerzystą i jak bezpiecznie podróżować. Dzielnicowy przestrzegał przez kontaktami z obcymi, mówił o tolerncji i właściwych relacjach z kolegami.

Dla uczniów przygotowano specjalne testy, które uczyły i jednocześnie sprawdzały wiedzę uczniów z zakresu właściwych zachowań w życiu codziennym, znajomości numerów alarmowych i sposobów szukania pomocy oraz zasad poruszania się na drogach.

Pyrek pomagał w rozwiązywaniu zadań, chętnie pozował do zdjęć i zapowiedział konkurs o bezpieczeństwie.