KONFERENCJA DLA SENIORÓW W LĄDKU - Dzielnicowy bliżej nas - KPP Słupca

Dzielnicowy bliżej nas

KONFERENCJA DLA SENIORÓW W LĄDKU

Data publikacji 21.11.2019

Z inicjatywy dzielnicowych gminy Lądek oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowano konferencję dla seniorów skupionych w Lądkowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Organizatorzy zaprosili do współpracy lokalny dom kultury, eksperta z PARP-y, słupeckich policjantów oraz przedstawicieli Wielkopolskich Fanów Motocykli. Głównym założeniem spotkania było zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób starszych oraz podniesienie świadomości seniorów w zakresie dbania o własne bezpieczeństwo, życie i zdrowie oraz mienie.

Na 20 listopada do sali GOK w Lądku zaproszono starszych mieszkańców gminy, gdzie przygotowano dla seniorów specjalne wykłady połączone z pokazami multimedialnymi.

Dr Teresa Kobrzyńska Ekspert Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie, certyfikowany specjalista w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w społecznościach lokalnych przekonywała do zdrowego żywienia, niestosowania używek oraz aktywności. Kacper Urbański i Honorata Glanc z WFM Słupca opowiedzieli o programie „Edukacja dla bezpieczeństwa” przygotowanym przez motocyklistów oraz zachęcali do zainteresowania się projektem „Koperta życia”. Asp.sztab. Marlena Kukawka z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy przestrzegała przed oszustami i złodziejami żerującymi na otwartości seniorów i chęci niesienia przez nich pomocy. Opisała metody działania oszustów na tzw. legendy, uczyła jak nie stać się ofiarą przestępcy i jak być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego. Dzielnicowi asp. Emil Wojtczak i sierż.sztab. Łukasz Przystański przedstawili program „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikację „Moja komenda”. Policjanci zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na zakończenie spotkania uczestnicy konferencji otrzymali tematyczne poradniki, ulotki informacyjne oraz kamizelki odblaskowe w ramach programu „Trzeźwy, widoczny, bezpieczny”.

Starszych mieszkańców gminy Lądek zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w Ciążeniu 25 listopada br. o godz. 16.00.

 • grupowe zdjęcie
  KONFERENCJA DLA SENIORÓW W LĄDKU
 • wykład eksperta z PARPy
  KONFERENCJA DLA SENIORÓW W LĄDKU
 • dzielnicowi
  KONFERENCJA DLA SENIORÓW W LĄDKU
 • podczas wykłady WFM
  KONFERENCJA DLA SENIORÓW W LĄDKU
 • dzielnicowy rozdaje kamizelki
  KONFERENCJA DLA SENIORÓW W LĄDKU
 • grupowe
  KONFERENCJA DLA SENIORÓW W LĄDKU