Aby droga do szkoły była bezpieczna - Dzielnicowy bliżej nas - KPP Słupca

Dzielnicowy bliżej nas

Aby droga do szkoły była bezpieczna

Data publikacji 03.09.2020

Dzielnicowi, podobnie jak policjanci ruchu drogowego w pierwszych dniach września pełnią wzmożoną służbę w rejonach szkół i przedszkoli. Funkcjonariusze nadzorują ruch pieszych, zwracają uwagę na kierowców nieprzestrzegających przepisów drogowych, zwłaszcza tych, które dotyczą zachowania się kierujących pojazdami wobec pieszych.

Pamiętajmy, iż dziecko naśladuje zachowanie dorosłych. Dbajmy więc o dobry przykład i przypominając zasady prawidłowego poruszania się po drodze sami się do nich stosujmy. Rodzice! przestrzegajcie swoje dzieci przed zagrożeniami i uczcie rozwagi na drodze!

Nie będzie taryfy ulgowej dla osób narażających innych na niebezpieczeństwo w komunikacji. Zawożąc dziecko do szkoły, czy przedszkola pamiętajmy, aby nie jechać na ostatnią chwilę, gdyż powoduje to skłonność do łamania przepisów i niebezpiecznych zachowań na drodze. Rodzicom pierwszoklasistów, którzy będą sami na pieszo chodzić do szkoły przypominamy, aby kilkukrotnie przejść z nimi trasę do placówki, tak aby zwrócić ich uwagę na niebezpieczne miejsca i wytłumaczyć, jak należy się poruszać po trasie.


 

 • policjant dzielnicowy przy pasach w okolicach szkoły
  Aby droga do szkoły była bezpieczna
 • policjant dzielnicowy przy pasach w okolicach szkoły rozmawia z dziewczynką
  Aby droga do szkoły była bezpieczna
 • policjant dzielnicowy przy pasach w okolicach szkoły w towarzystwie drugiego policjanta
  Aby droga do szkoły była bezpieczna
 • policjant dzielnicowy kontroluje kierowce auta w okolicach szkoły
  Aby droga do szkoły była bezpieczna