Podsumowanie okresu świątecznego Boże Narodzenie 2018 - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie okresu świątecznego Boże Narodzenie 2018

Data publikacji 27.12.2018

W powiecie słupeckim w okresie od 21 do 26 grudnia zanotowano jeden wypadek oraz dwanaście niegroźnych kolizji drogowych. Święta upłynęły bez zdarzeń kryminalnych. Policjanci wielokrotnie interweniowali w miejscach publicznych i miejscach zamieszkania, głównie podczas wydarzeń z alkoholem w tle.

26 grudnia doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Zdarzenie miało miejsce na ul. Warszawskiej w Słupcy przed godz. 15.00. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący chewroletem mężczyzna, najprawdopodobniej na skutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w krawężnik, a następnie w auto nadjeżdżające z przeciwnego kierunku ruchu. Po zderzeniu pojazd przełamał barierę odgradzającą drogę i zawisł na skarpie. Osoby podróżujące samochodami same opuściły pojazdy. Jedną z pasażerek przewieziono do szpitala z podejrzeniem złamania kości.

foto psp słupca

 

Podczas ubiegłorocznych świąt, w okresie od 22 do 26 grudnia, na drogach powiatu słupeckiego doszło do jednego wypadku drogowego i jedenastu kolizji. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę oraz zatrzymano prawo jazdy mężczyzny, który prowadząc pojazd o ponad 50km/h przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Nie zanotowano zdarzeń kryminalnych. Podobnie jak w obecnym roku policjanci byli wzywani do licznych interwencji domowych i publicznych.