ZMARŁ NADKOM. GABRIEL HIBNER (1963 - 2020) - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

ZMARŁ NADKOM. GABRIEL HIBNER (1963 - 2020)

Data publikacji 19.02.2020

W wieku 57 lat zmarł nagle Gabriel Hibner emerytowany policjant Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. W służbę w policji rozpoczął w 1990 r.. Przez wiele lat był związany z Posterunkiem Policji w Zagórowie.

Zaczynał, jak każdy młody policjant od patrolowania ulic, aby z czasem awansować na stanowisko dzielnicowego, a później asystenta Zespołu Kryminalnego. Przez ostatnich 14 lat był dyżurnym na stanowisku kierowania słupeckiej komendy. W 2008 r. z wyróżnieniem ukończył kurs oficerski w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W 2012 r. odebrał z rąk Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji odznakę „Kryształowej Gwiazdy”. W ten sposób uhonorowano postawę policjanta, dzięki której w lutym tego roku ocalił życie małoletniego, który chciał je sobie odebrać skacząc z wiaduktu na autostradę. W 2013r. za wzorową służbę oraz zaangażowanie w pracę i duży wkład w funkcjonowanie słupeckiej jednostki policji został wyróżniony Brązową Odznaką Zasłużony Policjant, a w 2015 r. Złotym Medalem za Długoletnią Służbę.

Charakteryzowała go doskonała znajomość przepisów i umiejętność wykorzystywania wiedzy w codziennej służbie, co przekładało się na jakość realizowanych zadań. Posiadał duże doświadczenie zawodowe i wysokie kwalifikacje, swoją wiedzą dzielił się z młodszymi służbą policjantami.

Należy dodać, że był długoletnim członkiem związków zawodowych, pełniąc przez kilka lat stanowisko Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Słupcy.

Służbę w policji zakończył rok temu jako nadkomisarz Policji.

 

                                          Żonie i Rodzinie zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

 

 Msza pogrzebowa odbędzie się 20 lutego 2020 r. o godz. 13.00 w Kościele pw. św. ap. Piotra i Pawła w Zagórowie.