Pierwszy Dzień Wiosny - ZOSTAŃ W DOMU - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Pierwszy Dzień Wiosny - ZOSTAŃ W DOMU

Data publikacji 21.03.2020

Młodzi ludzie nie chorują, mają silny układ odpornościowy, wirus im nie zagraża. TO MIT ! Zdaniem ekspertów młodzi tak samo, jak starsi są narażeni wirusa COVID-19. Nieświadomi niebezpieczeństwa, przez lekceważenie zaleceń służb sanitarnych mogą stać się nosicielami.

Rodzi to niebezpieczeństwo zarażenia innych i ciężkiego zachorowania. We Włoszech, w Hiszpanii i innych krajach bardziej dotkniętych niż nasz, młodzi ludzie ciężko chorują i umierają.

Poznańscy policjanci mają sygnały i własne obserwacje, że coraz częściej młodzież organizuje spotkania w plenerze. Po kilkunastu dniach zaleceń służb medycznych i sanitarnych o konieczności pozostania w domu opuszczają bezpieczne miejsce. Wiele osób widziano na przykład nad Wartą, czy na Poznańskiej Cytadeli.

Takie zachowanie to błąd i niepotrzebne ryzyko zachorowania. Najlepiej zostać w domu i ograniczyć spotkania z innymi ludźmi do minimum. Teraz wszyscy mają okazję do woli rozmawiać z przyjaciółmi przez aplikacje na telefonach komórkowych, internet i nowoczesne narzędzia komunikacyjne.

To nie są żarty. Każdy niech się nad tym zastanowi i podejmie mądrą decyzję...

tekst: wielkopolska policja FB

foto: KPP Piła