Mapa zagrożeń

Policjanci zachęcają do korzystania z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 23.11.2017

Już ponad rok funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacja została stworzona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i udostępniona do obsługi przez policję. Aplikacja pomaga w dotarciu do miejsc, które nie wymagają pilnej interwencji. Każdy obywatel dzięki kilku kliknięciom może zgłosić nieodpowiednie zachowania w swoim rejonie.Dzięki niej można w prosty i przede wszystkim anonimowy sposób, zgłaszać policjantom różne problemy.

Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw, wykroczeń, jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. W powiecie słupeckim najczęściej pojawiającymi się zgłoszeniami są nieprawidłowe parkowanie, nadmierna prędkość, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym oraz nieprawidłowe parkowanie. Dotychczas na terenie powiatu zgłoszono 1090 zagrożeń, z czego potwierdzili 430.
policjanci zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aby z niej skorzystać wystarczy kliknąć w link: „ Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, znajdujący się na policyjnych stronach internetowych np. wielkopolska.policja.gov.pl, bądź wpisać "mapa zagrożedn" i wyszukać za pomocą przeglądarki inernetowej lun pod linkiem https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html. Następnie należy wybrać miejsce, które nas interesuje (za pomocą „+” umieszczonego w lewym dolnym rogu strony) i dodać zgłoszenie. Do zgłoszenia możemy dodać porę dnia, datę oraz krótki opis, a także plik (zdjęcie). Każdy sygnał to szansa na szybsze zapewnienie mieszkańcom porządku i bezpieczeństwa.

Przypominamy, że KMZB nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.

W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji,

gdyż każde naniesione na mapę zagrożenie

wywoła odpowiednią reakcję Policji. 

Ładowanie odtwarzacza...