Kontynuacja projektu STOP MOWIE NIENAWIŚCI - Spotkania z Bezpieczeństwem - KPP Słupca

Spotkania z Bezpieczeństwem

Kontynuacja projektu STOP MOWIE NIENAWIŚCI

Data publikacji 17.12.2019

W roku szkolnym 2019/2020 Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupcy wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Słupcy będzie kontynuował projekt STOP MOWIE NIENAWIŚCI. Inauguracja przedsięwzięcia miała miejsce w sali kinowej MDK w Słupcy, na którą przygotowano dla młodzieży szkolnej pokaz filmów w ramach X edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych Human DOC oraz warsztaty.

Na zaproszenie słupeckiego Ekonomika i Komendy Powiatowej Policji w Słupcy 13 grudnia 2019 r w słupeckim kinie Sokolnia odbył się pokaz dwóch znakomitych filmów dokumentalnych: "Kibera: Historia Slumsów" w reż. Martina Pava oraz "Niezniszczalni" w reż. Hind Bensari. Dla uczniów była to świetna okazja do poznania poruszających historii z całego świata, dzielenia doświadczeń niezwykłych ludzi, odczuwania emocji odległych, a jednak bliskich nam społeczności oraz wspaniała lekcja na temat tolerancji i przeciwdziałania mowie nienawiści. W pokazie wzięła udział młodzież słupeckich szkół: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3 , Zespołu Szkół Zawodowych, Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Słupecką komendę policji reprezentowała st.sierż. Joanna Wolińska, która opowiedziała uczestnikom spotkania o założeniach projektu i pomyśle na jego kontunuację oraz o roli Policji w zawalczaniu przestępstw z nienawiści, szacunku dla porządku prawnego, roli prawa w kształtowaniu postaw obywatelskich.

Fundację HumanDoc reprezentowała psycholog pani Iza Żbikowska, która poprowadziła z uczestnikami dyskusje dotyczące stereotypów i uprzedzeń oraz tego jak się im przeciwstawiać. Poza pokazem pani Iza Żbikowska przeprowadziła dla 25 uczniów Ekonomika warsztaty „Uprzedzenia, stereotypy, skąd się bierze mowa nienawiści?”.

Uczniowie uczestniczący w pokazie wsparli jeden z projektów Fundacji - zbiórkę na rzecz utrzymania schroniska w Ugandzie, przeznaczonego dla kobiet i dzieci, które doświadczyły przemocy. Łącznie zebrano i wpłacono na konto Fundacji 750 zł.

Po nowym roku zaplanowane są otwarte pokazy kolejnych filmów dokumentalnych, na które już teraz zaprasza kino Sokolnia oraz gospodarze wydarzenia.

 • plakaty
  Kontynuacja projektu STOP MOWIE NIENAWIŚCI
 • prowadząca wykłady i warsztaty z HumanDoc
  Kontynuacja projektu STOP MOWIE NIENAWIŚCI
 • uczniowie na sali kinowej
  Kontynuacja projektu STOP MOWIE NIENAWIŚCI
 • młodzież w czasie warsztatów
  Kontynuacja projektu STOP MOWIE NIENAWIŚCI