Poradnik Użytkowników Dróg

Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Data publikacji 03.03.2021

Wczoraj czterech kierowców wykazało się szczególną lekkomyślnością i brawurą przejeżdżając powiat słupecki. Zostali zatrzymani przez policjantów drogówki, gdyż znacznie przekroczyli dozwolone limity prędkości w terenie zabudowanym - rekordzista pędził 137 km/h. Kierowco! Zdejmij nogę z gazu, nim będzie za późno!

Policyjne statystyki wskazują, że dobre warunki atmosferyczne sprzyjają ryzykownej i niebezpiecznej jeździe. Niestety wczorajszy dzień był potwierdzeniem tej tezy.

Patrol z Wydziału Ruchu Drogowego pełniąc służbę tylko przez kilka godzin na terenie gmin Lądek i Zagórów zatrzymał cztery prawa jazdy kierowców, którzy jechali zbyt szybko, mając za nic wskazane limity.

W Ciążeniu policjanci zatrzymali do kontroli Fiata Doblo, którego kierowca jechał przez wieś z prędkością 105 km/h. Później na radar drogówki wpadł w Nowej Wsi kierowca Opla Merivy, który przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. W tej samej miejscowości padł niechlubny rekord wczorajszego dnia. Kierująca Audi Q3 kobieta pędziła 137km/h w terenie zabudowanym. Z prawem jazdy pożegnał się również kierowca Renaulta Kangoo, który w Hucie Łukomskiej jechał o 54 km/h za szybko.

Piratom drogowym zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące, zostali ukarani mandatami, a na ich kontach dopisano punkty karne.

Policjanci przestrzegają przed tak nieodpowiedzialnymi zachowaniami. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Nierespektowanie wskazanych limitów prędkości jest groźne nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych.