Warsztaty o cyberprzestępczości w Łomowie - Dzielnicowy bliżej nas - KPP Słupca

Dzielnicowy bliżej nas

Warsztaty o cyberprzestępczości w Łomowie

Data publikacji 03.08.2019

Cyberprzestępczość i niebezpieczeństwa płynące z nieumiejętnego korzystania z internetu były tematem przewodnim warsztatów, jakie policjanci prowadzili dla młodszych i starszych mieszkańców Łomowa. Mundurowi prowadzili zajęcia w ramach projektu OSP w Łomowie pn. „Świetlica OSP miejscem rozwoju i rozrywki”.

W piatek 2 sierpnia warsztaty dla uczestników projektu zorganizowali asp.sztab. Marlena Kukawka z KPP w Słupcy oraz dzielnicowy asp. Karol Szulc z Posterunku Policji w Zagórowie. Policjanci przygotowali pokazy filmów i materiały edukacyjne, które zwracały uwagę na różne zachowania internautów w sieci, wskazując jednocześnie te właściwe. Mundurowi uczulali dzieci i młodzieży na fakt, że często swoje poczynania w internecie traktują, jak zabawę nie wiedząc, że łamią prawo. Uczyli, aby z ostrożnością podchodzić do znajomości zawieranych w sieci, wskazywali gdzie szukać pomocy, jeżeli jest się pokrzywdzonym. Przypominali, że wszyscy powinni zdawać sobie sprawę z tego, każdy krok w Internecie pozostawia ślad, że Internet nie daje anonimowości i łamanie prawa w sieci lub przy jej pomocy będzie wykryte.

Starszym przybliżyli zasady działania oszustów, tłumaczyli jak chronić własne dane. Omówili też przestępstwa, na jakie najbardziej narażone są dzieci i młodzież. Podczas spotkania poruszono również tematy dotyczące praw i godności człowieka w kontekście hejtu, z jakim można spotkać się w internecie.

 • zdjęcie grupowe z dorosłymi mieszkańcami wsi
  Warsztaty o cyberprzestępczości w Łomowie 1
 • dzieci w świetlicy oglądają filmy
  Warsztaty o cyberprzestępczości w Łomowie 2
 • dzieci w świetlicy oglądają filmy
  Warsztaty o cyberprzestępczości w Łomowie 3
 • zdjęcie grupowe z młodzieżą i dziećmi
  Warsztaty o cyberprzestępczości w Łomowie 4
 • zdjęcie grupowe z seniorami i dorosłymi uczestnikami warsztatów
  Warsztaty o cyberprzestępczości w Łomowie 5